PAYLAŞ
KYK Taahhütname Onaylama
KYK Taahhütname Onaylama

KYK kredi onaylama işlemleri ve KYK burs onaylama işlemleri nasıl yapılır? KYK taahhütname onaylama nereden yapılır? Öğrenim kredisi veya burs çıkan öğrenciler için taahhütname hazırlama işlemleri edevlet üzerinden yapılacaktır.

Taahhütname Onay Süresi Uzatıldı

Kendisine burs/kredi çıktığı halde taahhütname onaylama işlemini yapmayan öğrenciler için süre uzatıldı. KYK burs / kredi taahhütname onaylama işlemi 18 Aralık 2016 saat 23:59′ a kadar yapılabilinecek.

Açıklanan sonuçlara göre burs veya kredi almaya hak kazanan öğrencilerin ödeme almaları için taahhütname yaptırmaları gerekmektedir. Bu taahhütnameyi 18 yaş ve üzerindeki öğrenciler e-devlet KYK kredi onaylama işlemleri sayfasından kendileri yapacaktır.

18 yaşından küçük öğrenciler için kredi onaylatma işlemini anne yada babalarının e-devlet şifreleri ile giriş yaparak onaylatabilirler. Daha sonra kendi e-devlet şifreleri ile giriş yaparak taahhütname onayını verebilirler.

15 yaşından küçük yada anne ve babası olmayan öğrenciler, kanuni vasileri ile birlikte herhangi bir KYK yurt müdürlüğüne başvurarak kredi onaylama taahhütnamesini imzalayabilirler.

Eğer başvurunuz sonucundan kredi çıktıysa ve almak istemiyorsanız kredi onaylama işlemini yapmamanız yeterlidir.

Taahhütname onaylandıktan sonra yapmanız gereken başka bir işlem yoktur. Ziraat Bankası hesabınızı açacak, size yakın bir şubeye kartınızı ulaştıracak. Bu işlemler gerçekleştikten sonra gerek KYK gerekse banka tarafından yapılacak bilgilendirmeyle hangi şubeden kartınızı alabileceğinizi öğrenebileceksiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK