KYK KYK Burs Kapatılan Üniversiteler için KYK Burs ve KYK Kredi Duyurusu

Kapatılan Üniversiteler için KYK Burs ve KYK Kredi Duyurusu

PAYLAŞ
KYK YURT BURS KREDİ DUYURUSU
KYK YURT BURS KREDİ DUYURUSU

Kredi ve Yurtlar Kurumu kapatılan vakıf üniversitelerinin KYK burs ve KYK kredi alan öğrencileri için bir duyuru yayınlandı. Öğrencilerin kredi ve burslarının devamı için yapmaları gereken işlemler için yazının devamını okuyunuz.

KYK kredi ve KYK burs almakta iken 667 sayılı KHK ile üniversitesi kapatıldığı için ödemeleri durdurulan vakıf üniversitesi öğrencilerinin, ödemelerinin yeniden açılabilmesi için aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gerekmektedir.

Kredilerinin veya burslarının devam etmesi için Kredi ve Yurtlar Kurumu’ na dilekçelerini göndermiş olan öğrencilerin işlemleri YÖKSİS kayıtları doğrultusunda devam etmekte olup, bu öğrencilerin yeniden dilekçe göndermelerine gerek yoktur.

KYK’ ya ulaşan dilekçelere tarih sırası ile işlem yapılmaktadır.

Öğrencilerin KYK kredi alamadığı aylar geri ödemeye tabi değildir.

Öğrenim kredisi almakta iken kredisi kesilen öğrenci

1-Öğrenim kredisinin devamını talep eden ıslak imzalı dilekçe,

2- Öğrencilerin özel öğrenci olarak eğitim gördükleri veya diploma alacakları üniversiteden temin edecekleri, kayıt tarihi ve fiilen okudukları sınıfı gösteren öğrenci belgesi

Burs almakta iken bursu kesilen öğrencilerin göndermesi gereken belgeler;

1-Burslarının devamını talep eden ıslak imzalı dilekçe

2- Sınıfını ve 2015-16 eğitim/öğretim yılını başarılı şekilde bitirdiklerinin gösteren belge.

(667 sayılı KHK’dan önce üniversite değişikliği yapmış olan öğrencilerin ise ayrıca kayıt sildirdikleri üniversiteden ayrıldıkları tarihi de belgelemeleri gerekmektedir.)

(Henüz koordinatör üniversiteler tarafından başarı belgesi verilemediğinden, öğrencilerin nakilleri öğrenim kredisi olarak yapılacak olup, başarı durumları YÖK aracılığıyla koordinatör üniversitelerden temin edildikten sonra 2015/2016 öğretim yılında başarılı oldukları tespit edilen öğrencilerin öğrenim kredileri bursa dönüştürülecektir.)

3- Öğrencilerin özel öğrenci olarak eğitim gördükleri veya diploma alacakları üniversiteden temin edecekleri, kayıt tarihi ve fiilen okudukları sınıfı gösteren öğrenci belgesini eklemeleri gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK