KYK KYK KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 2016 burs sonuçları ile ilgili bir duyuru yayınladı. Yapılan açıklamaya göre KYK burs başvuru sonuçları en kısa sürede açıklanacak.

Duyuruda 2016 burs başvuruları değerlendirme sürecini devam ettiği ve başvuruları ilgili kurumlardan teyit edildiğine değinildi. Değerlendirme sürecini en kısa sürede bitirip 2016 burs sonuçlarının açıklanacağı belirtildi. Burs başvuru sonuçları YURTKUR resmi web sitesi üzerinden açıklanacak.

Sonuçlar açıklandığında öğrencilerin taahhütname ve kredi onaylama işlemleri ile ilgili bilgilendirme de buradan yapılacak. Burs yada öğrenim kredisi tahsis edilen öğrenciler e-devlet üzerinden burs/kredi taahhütname onay işlemleri yapmaları gerekecek. Onay işlemlerini gerçekleştirmeyen öğrenciler burs ayda kredi ödemesi alamayacaklar.

Bakan: KYK Burs Sonuçları En Kısa Sürede…

KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2016-2017 KYK burs başvuru sonuçları ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı açıklamalarda bulundu. Daha önceki yıllarda aralık ayında açıklanan KYK burs başvuru sonuçları daha erken açıklanabilir.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna “net bir tarih veremiyorum ancak KYK burs sonuçları en kısa sürede açıklanacak” diye cevap verdi. Bu açıklamayla birlikte KYK sonuçları kasım ayı içinde açıklanacak beklentisini doğurdu.

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? 2016-2017 öğretim yılında Türkiye ve KKTC’ de öğrenim gören öğrenciler için KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu önceki yıllarda kredi ve burs başvuru sonuçlarını aralık ayında açıklamıştı Aralık ayında açıklanan sonuçlarla birlikte kredi veya burs kazanan öğrenciler başvurularını yaparak ilk burslarını ocak ayında aldılar.

Eğer KYK çalışma takviminde bir değişiklik olmazsa burs sonuçları bu yılda aralık ayının 2. veya 3. haftasında açıklanacaktır.

2016 burs sonuçları kyk.gov.tr adresi üzerinden yayınlanacaktır. Sonuçlar açıklandıktan sonra e-devlet üzerinden burs yada kredi onaylama işlemi yapmanız gerekecek.

BİR CEVAP BIRAK