KYK KYK E-Devlet KYK Wifi Şifre Alma

E-Devlet KYK Wifi Şifre Alma

Bu yazımızda e-devlet KYK Wifi şifre alma ve taahhütname onaylama işlemlerini anlatacağız. KYK yurtlarına yerleşen öğrenciler ücretsiz wifi hizmetini kullanabilmek için e-devlet üzerinden taahhütname onaylama ve şifre alma işlemlerini kendileri yapmaları gerekmektedir.

KYK wifi işlemleri için e devlet üzerindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu’ na ait “Ücretsiz Yurt İnterneti Öğrenci Taahhüt İşlemleri” sayfasından taahhütname onaylama ve şifre alma işlemi yapılması gerekmektedir. Bu işlem sonrasında 1-2 saat içerisinde ücretsiz wifi hizmeti kullanıma açılır. Hesabınızın aktif olması bazen 1-2 gün gecikebilir.

Bu işlemleri gerçekleştirirken mobil cihaz kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Mobil cihazlar (android, ios) e-devlet üzerindeki işlemlerde sorun yaşatabiliyor. Şifre alma işleminizi sorunsuz tamamlamak ve KYK wifi ücretsiz internet hizmetini kullanmaya başlamak için taahhütname onaylama işleminizi bilgisayar ile yapmanızı tavsiye ederiz.

Not: Şifre alma işlemi sadece e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Bu işlemde diğer tüm e-devlet hizmetleri gibi ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK